Kamenná dýha - kamenná fólie - Rockfoil

kamenná dýha Rockfoil

CO JE TO KAMENNÁ DÝHA NEBO KAMENNÁ FOLIE?

ROCKFOIL - Designové stěny z tenkého monolitického kamene!

Princip výrobní technologie kam. dýh byl objeven v r. 1995 nábytkovým designérem Gernotem Ehrlichem, náhodně při práci na jiném produktu. Kamenné dýhy a folie, známé i pod označením ROCKFOIL, jsou celistvý, tenký a lehký pravý kamenný obkladový materiál který je průmyslově vyráběn přes 15 let.

Upozornění! Tento materiál je jednoduše řečeno ,, skutečný celistvý tenký kamenný plát ,,!

- není to imitace ( napodobenina ),

- není to ani replika ( otisk/odlitek z formy ),

- není to ani tapeta se zobrazením kamenů ( fotografie ), jak se mnozí mylně domnívají.

Někdo uvádí že je tento materiál tenký jako papír, což ovšem není pravda, samozřejmě. Hmotnost kamenné folie se pohybuje dle druhu horniny kolem 2kg/m2. Nesprávné definice vychází z nesprávných překladů zahraničních webů s tímto materiálem a nepochopením principu výroby. Obvykle se tloušťka kamenných folií pohybuje od 1-5mm dle druhu v rámci plochy jednoho kusu vzhledem k variabilitě reliéfu kamene.

kamenná dýha Rockfoil

JAKÉ JSOU NEJVĚTŠÍ VÝHODY TOHOTO MATERIÁLU?

Kamenné folie jsou nejtenčím a nejlehčím přírodním kamenným obkladovým materiálem s hmotností pouze kolem 1-2kg/m2. Díky extrémně nízké konstrukční hmotnosti, pevnosti a extrémní flexibilitě je možné ním obkládat i sloupy a těžko přístupná místa. Kamenné folie lze lepit přímo i na velice lehké konstrukce nebo případně i na staré tapety nebo lehké příčky s nízkou konstrukční nosností. Po aplikaci nebo i před aplikací lze tento materiál povrchově upravit impregnací na kamenné povrchy podle požadavků konečného vzhledu ( lesk, mat, vzhled mokrého povrchu, ztmavení, zvýraznění vzoru a pod...). Některé druhy impregnace na kámen jsou silně aromatické chemické přípravky, tudíž nejsou vhodné pro aplikaci v obytném prostoru a je dobré provést impregnaci v dobře větrané dílně. Po zreagování impregnace s mikropóry kamenného povrchu a po odpaření těkavých složek již nedochází k uvolňování nepříjemných pachů.

U kam. folií typu STANDARD lze dodat monolitické pláty v širokém sortimentu druhů v základních formátech :

XL - 610mm x 1220mm ( cca 40 druhů ) cena od 880,-Kč za kus

2XL - 1220mm x 2440mm ( cca 25 druhů ) cena od 5900,- Kč za kus

3XL - 1220mm x 3050mm ( cca 15 druhů ) cena na poptávku

4XL - 1220mm x 3550mm  ( cca 5 druhů ) cena na poptávku