Napínané stropní podhledy - napínané stropy.

Významným architektonickým prvkem, který ozvláštní  každý interiér, jsou moderní stropní podhledy. K jejich přednostem patří osobitý design, jednoduchá údržba, dlouhá životnost a řada dalších nesporných výhod. Můžete oživit interiér svého bytu, domu či kanceláře pomocí napínaných stropů.

napínaný světelný strop

Kvalitní řešení za rozumnou cenu, napínané stropní podhledy.

Vynikající vlastnosti napínaných podhledů a stropů jsou kombinovány se širokými možnostmi designu a nejvyšší úrovní technologie a estetiky. Velkou výhodou je to, že napínané stropy umožňují snadno a rychle instalovat jakékoliv světelné přístroje, ventilační systémy, signalizaci a pod. Pro montáž podobných zařízení do napínaného stropu neexistují žádná omezení. Výběr napínaného podhledu plně závisí na fantazii a požadavcích každého z klientů. Lze dát přednost stropu se zrcadlovým efektem či se zobrazením látky. Nad hlavou můžete mít hvězdné nebe, nebo bude váš nový strop připomínat podobu přírodního kamene, kovu či dřeva. Napínané stropní podhledy lze přizpůsobit jakýmkoli požadavkům a může být instalován již 3 cm pod stávající podhled nebo strop, takže je ideální jak pro vlastní atypickou tvorbu tak i vkusné rekonstrukce. Systém napínaných stropních podhledů vám umožní splnit vysoké standardy očekávané v současných interiérech, protože je k dispozici v široké škále barev a povrchových úprav, které poskytují neomezené možnostmi pro vytváření jedinečných povrchových úpravu v interiéru.
Napínaný stropní podhled - fólie je schopna dosáhnout podobného vzhledu jako klasické stropy a zároveň poskytuje mnoho dalších výhod, jako je přibližně 85 % odraz světla a lepší akustiku . Napínané stropní podhledy se velmi rychle a snadno instalují. Vzhledem k tomu, že napínaná stropní fólie je hotový produkt, nepotřebujete žádné další úpravy.
Jakýkoliv typ svítidla, větrák, výdech, větrací mřížka a pod. mohou být instalovány v materiálu. Materiál je také odolný proti vlhkosti a bude působit jako záchytná membrána v případě úniku vody nad stropem.

 napínaný světelný strop

Možnosti využití napínaného stropu - napínaných podhledů:    

        

 • Interiér bytu - obývací pokoj, kuchyně, koupelna a pod.

Široké spektrum barev dává mnoho možností pro barevné provedení stropu včetně individuálního potisku. Lesklé podhledy opticky prostor zvětší díky až 85% odrazu světla. Zlepšená akustika se ukáže při sledování oblíbených filmů na domácím kině. Různobarevné povrchy dokaží vhodně doplnit designovaný interiér. Na strop se může zavěsit jakékoliv svítidlo vč. mnoha možnosti podsvícení stropu.

napínaný světelný strop

 

Můžeme vytvořit i strop v kombinaci s pevnou sádrokartonovou konstrukcí.

 

napínaný strop
   

 

 • Snížení stropu bez možnosti kotvení do stávajícího stropu.

Napínaný strop je ideálním řešením. Minimálně 3 cm pod stávajícím stropem můžeme instalovat napínané stropy které se montují do obvodových stěn místnosti. Po obvodu místnosti se namontuje nosná hliníková konstrukce která ponese samotný napínaný strop. Váha stropu je velmi nízká a konstrukci nijak nezatíží. Napínané stropy lze montovat do všech nosných i nenosných konstrukcí. V případě nutnosti můžeme stropem "obejít" již zabudovaný nábytek jako např. vestavěné skříně.


   napínaný strop

 •  Odolný strop do vlhké místnosti jako je třeba bazén, sprchy, fitness a pod?

Vysoká odolnost napínaného stropu jej přímo předurčuje k použití do těchto prostor. Systém napínaného stropu je ideální pro prostředí bazénů, protože materiál je rezistentní proti vlhkosti, chlóru nebo jiným agresivním prostředkům. Materiál je ve své finální úpravě vodotěsný a poskytne parotěsnou zábrana zajišťující, že žádné páry neprocházejí stropem do konstrukcí výše. Tento materiál nevyžaduje žádnou speciální péči a údržbu a životnost v nezměněné podobě je garantována po dobu 12 let. Napínané stropní fólie jsou 100% recyklovatelné , hygienické a netoxické.


napínaný strop

Napínané stropy nemají takřka žádné hranice v možnostech jejich tvarování. Tento jedinečný a inovativní stropní systém je vhodný pro použití jak v soukromém bazénu tak v náročném lázeňských prostředí.


napínaný strop


Materiál napínaných stropů je také vhodný pro použití v parní lázni kde je odolný vysoké vlhkosti. Materiál napínaných stropů má také vynikající akustické vlastnosti, které pomáhají při řešení problémů hluku a dozvuku, které se mohou vyskytnout v prostředí bazénů.

 • Stropy do komerčních prostorů.

Napínané stropní podhledy nabízejí obrovský potenciál pro komerční využití. Mají velkou škálou barev a schopnost vytvářet tvary. Napínané stropy umožňují vytvářet výjimečné stropy stejně jako konvenční ploché vzory. Materiál je k dispozici ve více než 25 různých barvách a povrchových úprav, včetně průsvitné, vysoký lesk, satén, mat, metalíza a perforované .
Průsvitný (translucentní) materiál je ideální pro prosvětlení mnoha typy svítidel. Propustnost světla je přibližně 65 %.
Vysoce lesklý povrch nabízí reflexní a vysoce leštěný vzhled a může vytvořit větší pocit prostoru a iluzi výšky.

napínaný strop


Zajímavá alternativa může být Satin Matte materiál, aby vzhled stropu byl hladký a bezchybný tradiční minerální  povrch. Kromě toho napínaná stropní fólie je k dispozici také v perforovaném stylů, které byly původně vyvinut pro difúzi vzduchu a akustickou čistotu.

S pomocí materiálu napínaných stropních podhledů lze vyráběny na zakázku monolitické panely, které mohou být vytvořeny v jakémkoliv tvaru a velikosti až 10m2 na jeden panel . To vám poskytuje téměř neomezenou volnost v designu . Větší plochy jsou jednoduše spojeny pomocí skrytého spojovacího profilu. Systém může být instalován cca. 3 cm pod stávajícího podhledu nebo přímo na strop, takže je možné rekonstruovat bez odstranění původních stropů a souvisejícího nepořádku. Což ušetří čas a náklady.                                                                                                    

Napínaný strop lze doplnit o univerzální profilové systémy, které umožňují strop různě tvarovat. Od plochého stropu po různé formy jako jsou šikmé, zakřivené, klenuté, klenutý 3D nebo kruhové. Záleží na vaší fantazii.


Hlavní výhody napínaných podhledů

 • Ideální rovina
 • Rychlost instalace
 • Výborný odraz světla
 • Kompletní parozábrana
 • Čistota montáže
 • Voděodolné
 • Nehořlavé
 • Nepraskají a nemění tvar
 • Nejvyšší estetické vlastnosti
 • Napínaný strop se nikdy barevně nebo jinak neupravuje
 • Systém napínaných stropů je jediný systém, který nepředstavuje žádné dodatečné zatížení do stávající stropní konstrukce.
 • Minimální snížení stropu - pouze o 28mm

Důležitou předností je také to, že vlastnosti napínaného podhledu a stropu skryjí praskliny, skvrny a jiné defekty stropu - základy, elektrické vedení, potrubí a stavební konstrukce. Napínané podhledy a stropy zajistí spolehlivou zvukovou a termoizolaci                                      

Na rozdíl od běžné technologie pro snížení stropu jako je sádrokarton se napínané stropy montují v rekordně krátké lhůtě. Za 2 dny můžeme předat hotové stropy v menším 3 pokojovém bytě.

Vlastnosti materiálu jsou takové, že napínané stropní podhledy časem neblednou, nemění svůj vzhled, nepraskají, nepohlcují pachy a nekondenzují vlhkost. Jen napínané stropy se nebojí úderů a snadno se uržují. Materiál použitý pro realizaci stropních podhledů je plně certifikovaný. Odpovídá normám pro zdravotní nezávadnost a požární bezpečnost. Stropy nehoří a nevylučují toxické látky.

Možnosti uplatnění jsou prakticky neomezené. Uplatní se při nové výstavbě stejně, jako při rekonstrukci a dekorativní úpravě bytu.